SBR Bank

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Czym zajmuje się podolog

Czym zajmuje się podolog

BS w Wysokiem Mazowieckiem

ARTYKUŁ REKLAMOWY PARTNERA PORTALU

Rośnie liczba zawodów łączących w sobie medycynę i kosmetologię. Jednym z nich jest specjalista od profilaktyki zdrowia stóp i paznokci, czyli podolog. Czym różni się zakres działań podologa od kosmetyczki? Kiedy umówić się na wizytę oraz jak się do niej przygotować? Prześledźmy artykuł

Na piękne stopy przyda się kosmetyczka

Uprawnienia kosmetyczki otrzymuje absolwent szkoły zawodowej policealnej, gdzie zostaje przygotowany do świadczenia usług pielęgnacji całego ciała. I tu kłania się pierwsza różnica między obydwoma zawodami: kosmetyczka bowiem zajmuje się całym ciałem, od stóp do głów. Jej zadania polegają na przeprowadzeniu zabiegów sprzyjających poprawie wyglądu, a zatem upiększeniu twarzy, szyi, dekoltu, rąk, stóp, ciała. To właśnie u niej w gabinecie wykonamy profesjonalny peeling, lifting rzęs, manicure, depilację poszczególnych części ciała, to u niej przebijemy sobie uszy czy wreszcie to ona pomaluje nas w dniu ślubu. Niestety nie do niej przyjdziemy na zabieg polegający na usunięciu wrastających paznokci czy na usuwanie brodawek Warszawa, nie pomoże nam też w przypadku niepokojących pieprzyków czy w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Może za to zalecić wizytę u lekarza dermatologa lub zapisanie się do podologa.

Na zdrowe i piękne stopy tylko podolog

Jak już zostało napisane, jest to specjalista, który zajmuje się wszelkimi zmianami chorobowymi i innymi schorzeniami występującymi w obrębie stóp oraz paznokci. Nie interesuje go jedynie skóra klienta i wytwory naskórka, ale też kości i stawy. Po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem – obejmującym pytania na temat trybu życia, ogólnego stanu zdrowia, zażywanych farmaceutyków – gabinet podologiczny Warszawa zajmuje się diagnostyką stóp i wyznacza ścieżkę terapii. Zabiegi polecane są nie tylko osobom chcącym zadać o właściwą pielęgnację, estetykę i zdrowie stóp, ale też kobietom często chodzącym w butach na wysokim obcasie, sportowcom, cukrzykom, kobietom w ciąży.

Z czym do podologa?

Do podologa udamy się na konsultacje w sprawach związanych ze zdrowiem i z estetyką stóp. Sprawdź listę poniżej:

  • Brodawki;
  • Wrastające paznokcie;
  • Grzybica;
  • Przebarwienia paznokci;
  • Suche pięty;
  • Modzele;
  • Odciski.

Jednakże warto zgłosić się na wizytę, jeśli chcemy kompleksowo sprawdzić zdrowie naszych stóp oraz zadbać o ich wczesną profilaktykę, szczególnie jeśli jesteśmy narażeni na problemy ze stawami lub na nieprawidłowe rozmieszczenie ciężaru ciała.

Jak przygotować się na wizytę u podologa?

Bezpośrednio przed wizytą nie wykonujmy żadnych zabiegów mechanicznych (tarcie stóp pumeksem, obcinanie i piłowanie paznokci) ani nie nakładajmy na stopy kosmetyków czy maści.

Stopy należy umyć, założyć czyste skarpetki i zwykłe buty. Dobrze przygotować listę aktualnie zażywanych lekarstw i suplementów.

Cechy dobrego specjalisty

U podologa musisz przede wszystkim czuć się dobrze i komfortowo. Dobry specjalista nie tylko może pochwalić się certyfikatami i dyplomami wiszącymi na ścianie, ale też wysoką kulturą osobistą, życzliwością, wyrozumiałością i chęcią noszenia pomocy.

Warto szukać dobrych podologów, aby móc jak najlepiej zadbać o siebie i swoje zdrowe.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk